KPHV CLASSIC RALLY 2024

Základné informácie 2024

 

Nie je Vám ľahostajný osud iných a ste majiteľom historického vozu, alebo historického motocykla a chcete zažiť aj niečo iné, ako len zrazy historických vozidiel?

Tak ste na správnom mieste. Môžete si preveriť nielen svoje schopnosti riadenia, ale i vlastnosti Vášho vozidla. Dôraz sa kladie i na spolujazdca, ktorý je Váš navigátor.

Charitatívna KPHV Classic rally sa uskutoční 07.09.2024 so štartom v Komárne na parkovisku pri pevnosti.

Veteránsky klub KPHV pripravil pre Vás charitatívnu súťaž pravidelnosti tzv. stotinovú rally. Posádkam rozdáme tesne pred štartom itinerár trate (road book) s jednotlivými čiastkovými zastávkami (check point). Každá posádka absolvuje čiastkové zastávky na jednotlivých vopred vyznačených bodoch kde ich čakajú vedomostné a zručnostné súťaže.

Pri našej charitatívnej rally nejde o to, aby ste boli najrýchlejší na trati. Aby boli preteky zaujímavejšie sa víťazom  stane  ten kto získa najviac bodov spolu z check pointov.

Čakajú Vás merané nielen maximálne a minimálne merané časy, ale testy ovládania Vášho vozidla, zastavenie po určitú vzdialenosť či zaparkovanie na určenom mieste a mnoho iného.

Pripravili sme pre Vás zaujímavú trať, ktorá Vás prevedie okresom Komárno a jednotlivé prejazdové časy sú počítané tak, aby ste sa mohli kochať krásou krajiny, ktorú cestou stretnete.

Vypísané kategórie

Nie sú vypísané žiadne zvláštne kategórie pre autá, alebo motocykle. Jedinou podmienkou je aby bolo Vaše vozidlo 1. registrované do:

 

01. 01. 1990

Každé vozidlo musí byť riadne pripravené pre veteránsku súťažnú jazdu a riadne poistené pre jazdu v cestnej premávke. Samozrejmosťou je ku dňu súťaže platná veteránska atestácia, alebo technická kontrola po prípade platná emisná kontrola ak jej vozidlo / motocykel podlieha.

 

Posádky musia striktne dodržiavať všetky pravidlá cestnej premávky na komunikáciách v SR.

 

Pri administratívnej preberaní sa musí vodič vozidla preukázať platným vodičským preukazom, ktorý ho oprávňuje na jazdu na jeho súťažnom vozidle, alebo motocykli s ktorým absolvuje rally a platnou poistkou.

 

Program KHPV Classic Rally 2024

 

Predbežný časový harmonogram:


Sobota 07.09.2024


08:00 – 9:30 Administratívna a technická prehliadka
09:35 – 09:45 Slávnostné zahájenie
09:50 – 9:55 Rozprava posádok
10:00 Štart prvej posádky
16:00 Cieľ rally
16:45 Slávnostná dekorácia víťazov

Štartovné na KPHV Classic Rally 2024

Výška štartovného nie je vopred určená, každá posádka sa rozhodne sama koľko prispeje v deň rally pred štartom, formou dobrovoľného príspevku.

 

Zaplatením dobrovoľného štartovného získate:

 

  • Účast na rally
  • Označenie vozidla a posádky
  • Road book
  • Trofeje pre víťazov
  • Profesionálne spracovanie časov a bodových výsledkov
  • Občerstvenie v mieste štartu, cielu a počas rally
  • Nealko nápoje v priebehu rally
  • Zvláštne úlohy
  • Očarujúci zážitok

Prihlásenie posádok na KPHV Classic Rally 2024

 

Prihlásiť sa môže každá osoba, posádka ktorá spĺňa podmienky usporiadateľa uvedené rubrike „Vypísaná kategória“.

 

Všetci účastníci rally sa prihlasujú na účasť online na www.kphv.sk vyplnením prihlasovacieho formulára. Na základe tohto prihlásenia získajú súťažné posádky svoje štartovacie čísla, ktoré im ostáva rovnaké od štartu až do cieľa súťaže.

 

Nečakajte s prihlásením do poslednej chvíle, preto že ak sa naplní limit 100 prihlásených Vám bude účasť umožnená iba vo veľmi výnimočnom prípade.

 

V prípade otázok nás kontaktujte: +421 918 902 833

                                                              kphv@kphv.sk

KPHV CLASSIC RALLY 2024

Sponzori a partneri podujatia

DS AUTOMOTIVE